Skip to content

RabbitMQ and Message Queuing Presentation at Devnot Atölye

Selam millet,

10 Haziran 2017 Cumartesi günü 10:00-13:00 saatleri arasında Devnot Atölye‘de sunumunu gerçekleştireceğim “RabbitMQ and Message Queuing” etkinliğine, aşağıdan kayıt olabilirsiniz.

https://www.eventbrite.com/e/rabbitmq-ve-message-queue-yaplar-tickets-34988908768?aff=efbneb

Sunum Sonu Özeti

Çok keyifli bir etkinlik geçirdik arkadaşlar. Katılan herkese çok teşekkür ederim. İlgili görsellere ve sunumda kullandığım slide&projelere aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Not: Herhangi bir sorusu olanlar, iletişim bölümünü kullanarak benimle iletişime geçebilirler.

https://github.com/GokGokalp/devnot-rabbitmq-presentation-demo

Published inMessagingRabbitMQSeminarSlides

3 Comments

  1. Ekrem Ekrem

    Merhabalar, eğitiminiz çok başarılı olmuş. Size rabbitmq ile ilgili bir konuda sorum olacak ama yardımcı olursanız sevinirim. Benim bir exchange ım var ve burda da 30 civarı kadar kuyruk olacak. Kuyruklardan süreli data akışı gerçekleşecek. Consumer tarafında her bir kuyruk için yeni bir connection tanımlamak sistemin yorulması açısından sıkıntı olur mu?Veya buna ek nasıl bir yol izlemeliyim.

    • Merhaba herhangi bir problem olmaz, sadece ilgili framework’ü implemente ederken connection nesnenizi singleton olmasına dikkat edin. Connection’ı manage edebilmesi için.

  2. […] Her bir mikro servisin kendi modelleri olması gerekecektir ve işlevleri de. Modüller arası asenkron işlemleri gerçekleştirme yöntemi messaging ürünü eklenebilir bunlar RabbitMQ, Kafka, Redis vb. ürünler kullanılmalıdır. Bu şekilde bağımlılıktan kaçınılmış oluyor. Her bir mikro servis otonom yani özerk oluyor. Aynı şekilde her bir mikro servisin kendi veri tabanı olmalıdır. Mikro servisler arası verilerin eşitlenmesi işlemleri de mevcuttur. Sipariş ve ödeme modülleri arasında bu messaging ürünü kullanılabilir. Messaging ürünü kullanımı için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz. gokhan-gokalp.com rabbitmq and message queuing […]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.